SILVER & METAL / Silver / Teapot 8236100
nr 823 6100
TEAPOT
+ cream jug, silver, Andrej Antonowitsch Kowalskij, Moscow, 1831 resp. 1832, invändigt förgyllda. , height: 12-14,
+ Gräddkanna, silver, Andrej Antonowitsch Kowalskij, Moskva, 1831 resp. 1832, invändigt förgyllda. , höjd: 12-14
8000
SEK 6400
Monday April 29 2013
at 18:02:16
28/4 21:55:34
29/4 17:29:08
6.200 kr
- Thema-auction
Apr 29
Silver
Visning 26/4 - 29/4.
Read more about Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver